Szybkie serniczki bez pieczenia, które zrobisz w 10 minut.
Pełen smaku, ekspresowy deser, aksamitny, delikatny, a w naszej wersji – deser bez cukru. Do posłodzenia wykorzystaliśmy erytrytol, możesz oczywiście zamienić go na stewię czy cukier np. kokosowy. Truskawki to jedna z opcji, bo wybór owoców należy do Ciebie. W sezonie letnim wykorzystaj maliny, jagody, jeżyny, wiśnie (do tych dodaj trochę słodzidła), poza sezonem – mrożone owoce albo np. pulpę z mango. Pod filmem znajdziesz listę składników. Sprawdź też przepis na fit serniczki z borówkami, czekoladowy sernik na zimno oraz sernik z frużeliną owocową. Na specjalne okazje przyda się przepis na sernik czekoladowy tiramisu. Jeśli lubisz mocno czekoladowe słodkości, wypróbuj brownie z fasoli bez pieczenia.
4 porcje
Przygotowanie: 10 minut
Porcja: 198 kcal
Szybkie serniczki – składniki:
Twaróg sernikowy 6% tłuszczu 450 g
Cytryna, dobrze wymyta
Erytrytol 6 łyżeczek
Ciastka kakaowe bez dodatku cukru 50 g
Truskawki 150 g
Serniczki bez pieczenia – jak zrobić?
- Twaróg przełóż do miski. Zetrzyj skórkę z cytryny. Wsyp erytrytol. Wymieszaj dokładnie.
- Ciastka przełóż do papierowej torebki i rozkrusz dokładnie, korzystając z tłuczka.
- Truskawki umyj, usuń szypułki. Zblenduj owoce na gładki mus ręcznym blenderem. Możesz też pokroić je i udekorować serniczki kawałkami owoców.
- Przygotuj nieduże słoiczki. Na dno wyłóż warstwę pokruszonych ciastek, potem twaróg, na wierzch zmiksowane truskawki.
- Podawaj od razu albo przechowaj w lodówce na kolejny dzień.
Pomysły na serniczki:
Do takiego twarogu możesz dodać żelatynę (4 łyżeczki rozpuść w 100 ml wody i przestudź), dokładnie wymieszać i przelać do formy, żeby zrobić szybki sernik na zimno. Podobnie możesz postąpić z pokrojonymi truskawkami – wtedy zrobisz warstwę znakomitej truskawkowej galaretki. Jeśli szukasz szybkich przepisów na desery, spodoba Ci się deser jogurtowy z owocami.
Sernik to nasze ulubione ciasto ze względu na smaki i wartości odżywcze.
Jest znakomitym źródłem białka oraz wapnia. Zajrzyjcie w wolnej chwili do felietonu o białku oraz roli wapnia w zapobieganiu osteoporozie. Zostawiamy fragmenty artykułów.
Zapotrzebowanie na białko, jak i na inne składniki diety, zależy od wieku, masy ciała, aktywności, stanu zdrowia. Niedobór białka u dziecka będzie hamować prawidłowy wzrost, jego zbyt niskie spożycie przez kobietę w ciąży wiąże się z ryzykiem urodzenia dziecka o niskiej masie urodzeniowej, a u osób starszych deficyt białka zmniejsza masę kostną i mięśniową, co może skutkować złamaniem kości udowej. Niewystarczająca podaż tego makroskładnika u osób intensywnie trenujących uniemożliwi odpowiednią regenerację po wysiłku. Co więcej, za niska ilość białka w diecie skutkuje zaburzeniami układu immunologicznego, czyli nie wpływa dobrze na naszą odporność.
Wapń to podstawa w trosce o mocne kości. Trzeba go dostarczać przez całe życie, a nie wtedy, kiedy pojawią się problemy. Dzienne zapotrzebowanie na wapń zmienia się w ciągu życia. W grupie wiekowej 19- 50 lat wynosi 1000 mg dziennie, po 50 roku – 1300 mg. A tymczasem okazuje się, że średnio spożywamy go zaledwie 600 – 700 mg dziennie. Gdzie go szukać? W produktach mlecznych (jogurt, sery, mleko) – tu mamy najlepsze proporcje wapnia do fosforu, warzywach takich jak brokuł, kapusta, jarmuż, w soi, fasoli oraz rybach, które zjada się razem z ościami – sardynkach, szprotkach.
Polecamy także
Kaszotto gryczane z grzybami, warzywami i parmezanem
Kaszotto gryczane z grzybami to pożywne, ale lekkie danie na wegetariański obiad. Oczywiście zamiast kaszy gryczanej możesz wykorzystać inną, którą lubisz – pęczak, orkiszową, jaglaną
Kotleciki ziemniaczane z łososiem i szpinakiem
Kotleciki ziemniaczane z rybą, szpinakiem i zielonym groszkiem. Mam do nich słabość, bo to całe danie w formie placuszka. Ziemniaki w roli głównej (warto wykorzystać
Łosoś pieczony faszerowany szpinakiem
Łosoś pieczony faszerowany szpinakiem. Piękna ryba na specjalne okazje. Możemy dodać do niej nie tylko pomidorki koktajlowe, ale też cukinię, paprykę czy cykorię. 6