sernik z truskawkami

Szybkie serniczki bez pieczenia, sernik z truskawkami w słoiku

Szybkie serniczki bez pieczenia, które zrobisz w 10 minut.

Pełen smaku, ekspresowy deser, aksamitny, delikatny, a w naszej wersji – deser bez cukru. Do posłodzenia wykorzystaliśmy erytrytol, możesz oczywiście zamienić go na stewię czy cukier np. kokosowy. Truskawki to jedna z opcji, bo wybór owoców należy do Ciebie. W sezonie letnim wykorzystaj maliny, jagody, jeżyny, wiśnie (do tych dodaj trochę słodzidła), poza sezonem – mrożone owoce albo np. pulpę z mango. Pod filmem znajdziesz listę składników. Sprawdź też przepis na fit serniczki z borówkami, czekoladowy sernik na zimno oraz sernik z frużeliną owocową. Na specjalne okazje przyda się przepis na sernik czekoladowy tiramisu. Jeśli lubisz mocno czekoladowe słodkości, wypróbuj brownie z fasoli bez pieczenia.

 

4 porcje

Przygotowanie: 10 minut

Porcja: 198 kcal

Szybkie serniczki – składniki:

Twaróg sernikowy 6% tłuszczu 450 g

Cytryna, dobrze wymyta

Erytrytol 6 łyżeczek

Ciastka kakaowe bez dodatku cukru 50 g

Truskawki 150 g

Serniczki bez pieczenia – jak zrobić?

  1. Twaróg przełóż do miski. Zetrzyj skórkę z cytryny. Wsyp erytrytol. Wymieszaj dokładnie.
  2. Ciastka przełóż do papierowej torebki i rozkrusz dokładnie, korzystając z tłuczka.
  3. Truskawki umyj, usuń szypułki. Zblenduj owoce na gładki mus ręcznym blenderem. Możesz też pokroić je i udekorować serniczki kawałkami owoców.
  4. Przygotuj nieduże słoiczki. Na dno wyłóż warstwę pokruszonych ciastek, potem twaróg, na wierzch zmiksowane truskawki.
  5. Podawaj od razu albo przechowaj w lodówce na kolejny dzień.

Pomysły na serniczki:

Do takiego twarogu możesz dodać żelatynę (4 łyżeczki rozpuść w 100 ml wody i przestudź), dokładnie wymieszać i przelać do formy, żeby zrobić szybki sernik na zimno. Podobnie możesz postąpić z pokrojonymi truskawkami – wtedy zrobisz warstwę znakomitej truskawkowej galaretki. Jeśli szukasz szybkich przepisów na desery, spodoba Ci się deser jogurtowy z owocami.

szybkie serniczki

Sernik to nasze ulubione ciasto ze względu na smaki i wartości odżywcze.

Jest znakomitym źródłem białka oraz wapnia. Zajrzyjcie w wolnej chwili do felietonu o białku oraz roli wapnia w zapobieganiu osteoporozie. Zostawiamy fragmenty artykułów.

Zapotrzebowanie na białko, jak i na inne składniki diety, zależy od wieku, masy ciała, aktywności, stanu zdrowia. Niedobór białka u dziecka będzie hamować prawidłowy wzrost, jego zbyt niskie spożycie przez kobietę w ciąży wiąże się z ryzykiem urodzenia dziecka o niskiej masie urodzeniowej, a u osób starszych deficyt białka zmniejsza masę kostną i mięśniową, co może skutkować złamaniem kości udowej. Niewystarczająca podaż tego makroskładnika u osób intensywnie trenujących uniemożliwi odpowiednią regenerację po wysiłku. Co więcej, za niska ilość białka w diecie skutkuje zaburzeniami układu immunologicznego, czyli nie wpływa dobrze na naszą odporność.

Wapń to podstawa w trosce o mocne kości. Trzeba go dostarczać przez całe życie, a nie wtedy, kiedy pojawią się problemy. Dzienne zapotrzebowanie na wapń zmienia się w ciągu życia. W grupie wiekowej 19- 50 lat wynosi 1000 mg dziennie, po 50 roku – 1300 mg. A tymczasem okazuje się, że średnio spożywamy go zaledwie 600 – 700 mg dziennie. Gdzie go szukać? W produktach mlecznych (jogurt, sery, mleko) – tu mamy najlepsze proporcje wapnia do fosforu, warzywach takich jak brokuł, kapusta, jarmuż, w soi, fasoli oraz rybach, które zjada się razem z ościami – sardynkach, szprotkach.

Udostępnij:

Facebook
Pinterest
Email
Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecamy także

Dołącz do nas
Zapisz się do newslettera i otrzymaj darmowy eBook
Zapisz się na newsletter