Ciało

Ciało. Atrakcyjne, silne i zdrowe. Pielęgnowane każdego dnia albo zaniedbywane, bo brakuje czasu, motywacji, chęci. Żyjemy z nim i żyjemy w nim. Jest naszą wizytówką, świadczy o nas, o naszym stylu bycia, świadomości, dojrzałości. To tak na zewnątrz. Trochę dla siebie, a w dużej mierze dla innych, którzy oceniają patrząc jak wyglądamy, zanim poznają, jacy rzeczywiście jesteśmy.

Jednak ciało to nie tylko etui, to przede wszystkim skomplikowana maszyna, w której każdego dnia zachodzą miliony procesów dzięki którym chodzimy, myślimy, oddychamy. I jeśli dbamy o ciało, ono odwzajemnia się szybkością, sprawnością i działa dobrze. Jeśli obciążamy je zbyt dużą ilością ciężkiego jedzenia i alkoholu, papierosami, nadmiarem soli i cukru, nie dosypiamy, a wolny czas spędzamy siedząc, nie liczmy na to, że ciało wytrzyma.

Wszystko, co robimy teraz w wieku 20, 30 czy 40 lat to nasz wkład w późniejsze lata. Trudno o tym myśleć dzisiaj, bo życie jest po to, by z niego korzystać. Po stokroć tak. Jak patrzę wstecz, nie żałuję nieprzespanych nocy, imprez, byle jakiego jedzenia. Jest co wspominać. Ale istotne, by znaleźć równowagę i pomyśleć o tym, jak będziemy wyglądać i jak będziemy się czuć za kilkanaście czy kilkadziesiąt lat.

A tak w skrócie, nasze ciało potrzebuje porządnego paliwa, odpowiedniej ilości snu oraz wysiłku fizycznego. Dlatego na tych stronach będziemy też praktysportowi i prozdrowotni.

TRENING i ZDROWIE

Zapisz się na newsletter