Przepisy

Przepisy. Przekazujemy Wam naszą domową książkę kucharską, do której każdego dnia dokładamy coś nowego. Wiele z zamieszczonych tu przepisów było przez nas publikowanych w miesięcznikach dla kobiet przez ostatnich 10 lat.

Gotujemy bez ograniczeń, bo szczęśliwie tolerujemy laktozę i gluten. Ale też gotujemy bez przesady, bo nie jesteśmy przekonani, że sos wymaga dodania połowy kostki masła, a deser musi być wybitnie słodki. Nie popieramy restrykcyjnych diet obiecujących cudowne efekty w dwa tygodnie, bo takie, bez skutków ubocznych, nie istnieją. Ale jesteśmy za pięcioma posiłkami w ciągu dnia, warzywami bez ograniczeń i piciem dużej ilości wody. Wykorzystujemy produkty, które bez problemu można kupić w sklepie obok, choć czasem pozwalamy sobie na kulinarne szaleństwo.

Przede wszystkim dbamy o to, żeby dostarczyć ciału odpowiednich składników odżywczych i przygotować posiłek w miarę szybko, bo choć gotowanie sprawia nam frajdę, jest mnóstwo innych wspaniałych rzeczy do zrobienia. Często wykorzystujemy to, co zostało z poprzedniego dnia, bo ugotowane ziemniaki, makaron czy upieczone mięso stanowią wyzwanie na kolejny dzień.

Do każdego zaprezentowanego tu przepisu dodajemy kilka pomysłów na to, jak odmienić i ubarwić podstawową receptę zmieniając któryś ze składników albo dodając nowy. W końcu przepis to tylko inspiracja…

Zapisz się na newsletter