Hot dogi wegetariańskie

Hot dogi wegetariańskie z serem halloumi

Hot dogi wegetariańskie z serem halloumi to jedno z tych dań w stylu „fast food”, od których naprawdę nie można się oderwać. Na szczęście, takie hot dogi są dość sycące i wygrywa rozsądek.

Zastąpienie parówek serem halloumi to strzał w dziesiątkę. Do tego duszona papryka z cebulą, dobry keczup i lekki majonez, do którego możesz dodać trochę curry. Spróbuj też innych dań z serem halloumi – sałatki z soczewicą, sałatki makaronowej albo tej z pomarańczami.

 

4 porcje

Przygotowanie: 5 minut

Gotowanie: 10 minut

Porcja: 432 kcal

Hot dogi wegetariańskie z serem halloumi – składniki:

Bułka mała 4 szt. albo półbagietka 2 szt.

Ser halloumi 225 g

Papryka czerwona 1 szt.

Cebula czerwona średnia 1 szt.

Majonez (najlepiej domowy) 4 łyżeczki

Sok z cytryny 2 łyżeczki

Keczup 2 łyżki

Szczypior 1 łyżka posiekanego

Olej 1 łyżka

Hot dogi wegetariańskie z serem halloumi – jak zrobić?

  1. Ser halloumi pokrój na plasterki, połóż na papierowym ręczniku, który wchłonie nadmiar płynu. Nagrzej piekarnik do 180 stopni.
  2. Paprykę pokrój na paski, cebulę w piórka. Wrzuć na patelnię, dodaj olej. Duś przez kilka minut, aż warzywa zmiękną. Przesuń na jedną stronę patelni (albo zdejmij na talerz), ułóż plastry sera. Smaż po 1,5 minuty z każdej strony, aż halloumi ładnie się przyrumieni.
  3. Bułki natnij i włóż do piekarnika na 3-4 minuty. Wyjmij. Ciepłe posmaruj w środku majonezem wymieszanym z sokiem z cytryny.
  4. Do środka włóż po dwa plasterki halloumi i porcję papryki z cebulą. Posyp szczypiorkiem. Podawaj z keczupem.

Hot dogi wegetariańskie z serem halloumi – pomysły:

Hot dogi wegetariańskie będą znakomite, jeśli oprócz papryki z cebulą, włożysz do środka kilka plasterków kiszonych ogórków albo dobrych pikli.

Hot dogi wegetariańskie

Dieta roślinna. Jak zadbać w niej o składniki odżywcze?

 

Każda dieta, która jest nieprzemyślana i źle zbilansowana doprowadzi do deficytu pewnych składników odżywczych, niezależnie od tego, czy jest dietą eliminacyjną np. roślinną, czy też nie. Menu bogate w mięso, ryby i nabiał, ale ubogie w warzywa czy strączki nie przyniesie wyłącznie korzyści zdrowotnych. Zaplanowana byle jak dieta wegetariańska czy wegańska również. Urozmaicenie, odpowiednie łączenie składników w posiłkach, zwrócenie uwagi na stopień przetworzenia produktów to klucz do mądrego i zdrowego odżywiania…

TUTAJ przeczytasz cały artykuł o diecie roślinnej.

Udostępnij:

Facebook
Pinterest
Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecamy także

Dołącz do nas
Zapisz się do newslettera i otrzymaj darmowy eBook
Zapisz się na newsletter