ebook tanie obiady

Obiady na każdy dzień – e-book 112 przepisów

Obiady na każdy dzień – to aż 112 przepisów pogrupowanych w menu na 16 tygodni. 298 stron porad, przepisów i zdjęć! Zamysł jest taki, że jedziecie na zakupy raz w tygodniu i kupujecie produkty, z których ugotujecie 7 obiadów dla 4 osób. To oszczędność czasu i energii, ale przede wszystkim wielka oszczędność pieniędzy i składników, bo przy takim gotowaniu nic się nie marnuje. Myślę, że będzie to dla Was duże ułatwienie w temacie planowania, wymyślania i robienia zakupów:)

Na całe tygodniowe zakupy powinno wystarczyć 120-140 zł, co oznacza, że jeden obiad kosztuje ok. 5 zł (wg cen z września 2020 roku, kiedy oddaję ten e-book w Wasze ręce). e-book kupicie w sklepie Praktykulinarni.

Zostają Wam do zagospodarowania jeszcze śniadania, ale kto zaglądał do mojego śniadaniowego e-booka, wie, że można przygotować zdrowy i ekspresowy pierwszy posiłek z podstawowych produktów.

Wiele osób zna tę formułę z miesięcznika „Moje Smaki Życia”, który mieliśmy przyjemność współtworzyć. Od września 2013 roku do maja 2020 (ostatnie wydanie na rynku) w ramach koszyka Biedronki dzieliłam się z czytelnikami pomysłami na dobre, wartościowe odżywczo, urozmaicone, ale tanie obiady. Takich tygodni mam więc na koncie 81, co daje 567 obiadowych przepisów.

Założenie było takie, że na całe zakupy mieliśmy ok. 100 złotych. Rzeczywiście do 2017 roku wyrabialiśmy się mniej lub bardziej w tym budżecie i udawało mi się robić zakupy za 95 – 110 zł. Potem ceny nieco wzrosły, ale nigdy nie przekroczyliśmy 130 zł. Przeważnie na wszystko wystarczało 115-120 złotych. Krótko mówiąc, udawało się przygotować 7 obiadów dla 4 osób za średnio 120 zł, a to oznacza, że jeden pełnowartościowy posiłek kosztował mniej niż 5 złotych!

Część z tych przepisów możecie już znać z bloga i Instagrama.

Każdy tydzień zaczyna się od menu i listy zakupowej. Takie listy dostajecie także w małym pliku pdf, który możecie wydrukować i zabrać ze sobą do sklepu.

W książce m.in. zapiekanki, zupy, sałatki, pizza, tortilla, pierogi, gulasze. Krótko mówiąc, posiłki dla całej rodziny.

Oczywiście nie musicie gotować wszystkich obiadów z całego tygodnia. Może zdarzyć się tak, że nie wszystkie przepisy z siedmiodniowego menu będą Wam odpowiadać. Wyjścia są co najmniej dwa. Pierwsze – zostawiam krótki rozdział o zamiennikach oraz porady pod każdym przepisem. Drugie – możecie podejść do tego e-booka, jak do klasycznej książki kucharskiej i po prostu wybrać przepis z dowolnego tygodnia. W tym pomoże spis treści oraz indeks kategorii i głównych składników.

Niektóre dania (najczęściej gulasze, zupy) są tak bogate, obfite i kaloryczne, że obiad można podzielić na 6 lub nawet 8 porcji. To załatwia temat lunchu do pracy na następny dzień. Większość dań można też zamrozić. Nie każdy ma 4 osobową rodzinę. Sama wiem, jakie to wygodne, kiedy w lodówce zostaje obiad z poprzedniego dnia i mam gotowy posiłek po treningu albo ciepłe drugie śniadanie.

Obiady, które zostawiam w tym e-booku mają średnio ok. 460 kcal w porcji (przy każdym przepisie jest podana wartość kaloryczna porcji). Są jednak obiady, które mają ich ponad 550 oraz zupełnie lekkie – w okolicach 300 kcal. Każdy z Was wie po jakiej ilości jedzenia czuje się najlepiej i też różne macie cele – utrzymanie masy ciała, jej zwiększenie lub zmniejszenie.

Co zrobić, żeby „odchudzić” posiłek? Co zrobić, żeby obiad miał więcej kalorii? We wstępie także dwa słowa i o tym. Plus krótki rozdział o przechowywaniu jedzenia.

Już w spisie treści macie podaną kaloryczność obiadów oraz informację, czy to przepis wegetariański. Wiele obiadów można na wegetariańskie zamienić – o tym w radach pod przepisem.

Spis treści i indeks są „klikalne” – przeniosą Was na stronę przepisu. Pod przepisami aktywne linki z powrotem – do spisu treści i indeksu. e-book „Obiady na każdy dzień” jest w formacie PDF, otworzycie go na telefonie, tablecie i komputerze.

Link, który dostaniecie e-mailem będzie aktywny przez 21 dni. e-book „Obiady na każdy dzień” warto jak najszybciej zapisać na komputerze, tablecie albo w telefonie. Po 3 tygodniach nie uda się go pobrać z wiadomości e-mail.

Plik PDF z ebookiem waży ok. 50 MB.

Czasem e-mail wpada do skrzynki SPAM, sprawdźcie. Jeśli pojawi się jakikolwiek problem czy pytanie, napiszcie do mnie na adres sklep@praktykulinarni.com

Regularna cena książki to 46,20 zł.

Cena promocyjna (do 27.09.2020 r.) wynosi 33,60 zł.

Udostępnij:

Facebook
Pinterest
Email
Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecamy także

Dołącz do nas
Zapisz się do newslettera i otrzymaj darmowy eBook
Zapisz się na newsletter