Naleśniki ze szpinakiem w kolejnej odsłonie, po tych z twarogiem albo ricottą. Farsz z dodatkiem błękitnego sera pleśniowego i suszonych pomidorów jest wyrazisty, dość słony (nie przyprawiajcie solą przed spróbowaniem) i bardzo smaczny.
Możecie dodać do niego podsmażony boczek, filet z kurczaka, ciecierzycę. Więcej przepisów na znakomite naleśniki znajdziecie w eBooku „30 pomysłów na naleśniki”.
4 porcje
Przygotowanie: 10 minut
Gotowanie: 15 minut
Porcja: 466 kcal
Naleśniki ze szpinakiem i błękitnym serem:
Jajka duże 2 szt.
Mleko 200 ml
Woda 220 ml
Mąka (u mnie pszenna) 200 g
Olej 2 łyżki
Szpinak 500 g
Ser błękitny pleśniowy 150 g
Czosnek 2 ząbki
Serek kremowy (kanapkowy) 2 łyżki
Suszone pomidory 6-8 szt.
Gałka muszkatołowa
Pestki dyni 2-3 łyżki
Pieprz
Naleśniki ze szpinakiem – jak zrobić?
- Jajka roztrzep, wlej mleko i wodę, wsyp mąkę, ubij trzepaczką, odstaw na 5-10 minut. Jeśli ciasto będzie zbyt gęste dolej trochę wody.
- Usmaż naleśniki na lekko natłuszczonej patelni. Przy średniej wielkości patelni wyjdzie 8 placków.
- Czosnek posiekaj, pomidory pokrój na paski, opłucz szpinak. Pestki dyni możesz uprażyć bez tłuszczu.
- Na dużej patelni rozgrzej łyżkę oleju, wrzuć czosnek, dodaj szpinak i podgrzewaj aż listki zmiękną. Dodaj pomidory, pokruszony ser pleśniowy oraz kremowy serek. Podgrzewaj mieszając, aż ser się rozpuści. Wrzuć pestki dyni. Przypraw gałką i pieprzem.
- Nałóż farsz do naleśników, złóż lub zroluj. Podawaj na ciepło – możesz odgrzać naleśniki w mikrofalówce albo w piekarniku.
Naleśniki ze szpinakiem i błękitnym serem pomysły:
Naleśniki ze szpinakiem możesz przyprawić curry, a do farszu dodać trochę posiekanej natki albo szczypiorku.
Polecamy także
Kurczak z grzybami i boczkiem
Kurczak z grzybami to łatwe, aromatyczne, jednogarnkowe danie. Możesz podać go z pieczonymi ziemniakami, makaronem, kaszą albo ryżem. Zamiast filetów z piersi kurczaka wykorzystaj udka
Focaccia z karmelizowaną cebulą i sardynkami
Focaccia z karmelizowaną cebulą i sardynkami. Upiekłam ją z żytniej mąki. Oczywiście wybierzcie mąkę jaką chcecie. Delikatna pszenna (typu 500, 550), a najlepiej ta do
Jagodzianki, bułeczki z jagodami – przepis z filmem
Jagodzianki, czyli delikatne drożdżowe bułeczki z wyjątkowymi owocami lata. Najważniejsze jest ciasto, bo owoce możemy dać inne i stworzyć „malinianki”, „truskawianki”, „jeżynianki”. Co wam przyjdzie