Leczo z parówek

Leczo z parówek, szybki obiad

Leczo z parówek z papryką i cukinią to idealna propozycja na szybki obiad, który możesz podać z pieczywem, kuskusem, makaronem albo ryżem.

Parówki budzą wiele emocji. Znakomita część dostępnych na rynku zawiera składniki, których w dobrym produkcie być nie powinno. Jednak coraz więcej firm oferuje parówki naprawdę wysokiej jakości, dlatego czytajcie etykiety. Oczywiście, zamiast parówek, możesz wykorzystać kiełbasę, a nawet kawałki pieczeni, która została z poprzedniego obiadu. Więcej pomysłów na szybkie obiady znajdziesz TU.

 

4 porcje

Przygotowanie: 10 minut

Gotowanie: 20 minut

Porcja: 253 kcal

Leczo z parówek z papryką i cukinią – składniki:

Parówki 250 g

Papryka 2 szt. 450 g

Cukinia mała 2 szt. 400 g

Cebula duża 1 szt.

Czosnek 1-2 ząbki

Przecier pomidorowy 500 ml

Olej 1 łyżka

Chili w proszku do smaku

Papryka wędzona ½ łyżeczki

Papryka słodka ½ łyżeczki

Natka 1 łyżka posiekanej

Leczo z parówek z papryką i cukinią – jak zrobić?

  1. Cebulę i czosnek posiekaj, pokrój paprykę i cukinię, parówki potnij na plastry.
  2. W garnku rozgrzej olej, wrzuć cebulę, paprykę i czosnek, smaż przez 4-5 minut, dodaj parówki i cukinię, po 3 minutach dodaj paprykę w proszku, wlej przecier i 2 szklanki wody. Gotuj przez 15-20 minut. Przed podaniem posyp natką. Możesz oprószyć pieprzem.

Leczo z parówek, szybki i tani obiad – pomysły:

Leczo możesz mrozić. Oprócz papryki i cukinii, dodaj kawałki bakłażana.

Leczo z parówek

Co zrobić z parówek? Parówki to produkt, który wzbudza dużo emocji. Kiedyś mówiło się, że nie zawierają mięsa w ogóle albo są zrobione z mięsa najgorszego gatunku. Przez wiele lat, oprócz mięsa miały w składzie całe mnóstwo niepotrzebnych substancji. Jednak mimo ich złej sławy i tak wyskakiwaliśmy podczas przerwy w liceum, żeby kupić świeże kajzerki i parówki.

My, o zgrozo, zawsze woleliśmy te „surowe” niż gotowane. I nie ukrywamy, że czasem sobie na te kulinarne wspomnienia pozwalamy. Tym bardziej, że teraz można znaleźć parówki naprawdę dobrej jakości. Wszystkim miłośnikom parówek polecamy artykuł: Co zrobić z parówek, 4 pomysły na parówki. Pomysły inne niż „na ciepło, z wody, z musztardą i keczupem”.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
Email
Print Friendly, PDF & Email

2 Responses

  1. Malczyk pisze:

    Ile ja się nasłuchałem na temat tych pyszności na wykładach, z matematyki. Profesor był zachwycony tym niebiańskim smakiem. Zakochałem się w tym leczu a parówki mimo iż niezdrowe to pyszne. Pozdrawiam profesorze, tęsknimy!

    1. beata pisze:

      nie czytałam w życiu piękniejszego komentarza! dziękuję! co do parówek, to szczęśliwie można już kupić takie z naprawdę dobrym składem:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecam także

Dołącz do nas
Zapisz się do newslettera i otrzymaj darmowy eBook
Zapisz się na newsletter