Owsianka na ciepło to chyba najprostsze i najszybsze do zrobienia śniadanie na słodko.
Oprócz (albo zamiast) cynamonu dodaj łyżkę kakao lub trochę surowego ziarna kakaowca. Mleko migdałowe możesz zastąpić sojowym, owsianym albo wodą. Możesz też ugotować owsiankę na krowim lub kozim mleku. Najbardziej lubię podawać owsiankę ze świeżymi albo krótko duszonymi owocami. Nektarynki i borówki to jeden z pomysłów. Mogą być gruszki, brzoskwinie, śliwki, maliny, jeżyny. Poza sezonem warto wykorzystać mrożonki. Więcej pomysłów na wytrawne i słodkie śniadania znajdziecie w eBooku „50 śniadań szybkich i zdrowych”.
2 porcje
Przygotowanie: 2 minuty
Gotowanie: 10 minut
Porcja: 337 kcal
Owsianka – składniki:
Płatki owsiane górskie lub błyskawiczne 8 czubatych łyżek (80 g)
Napój migdałowy (bez cukru) 2,5 szklanki
Cynamon 1 łyżeczka
Nektarynki 4 szt.
Borówki 100 g
Syrop klonowy 2 łyżki
Orzechy np. pekan połamane 1 łyżka
Owsianka tradycyjna – jak zrobić?
- Płatki wsyp do rondelka, wsyp cynamon, wlej napój (mleko) roślinny. Wymieszaj, podgrzewaj na niewielkim ogniu często mieszając, aż płatki zgęstnieją.
- Do drugiego rondelka albo na patelnię wrzuć pokrojone na kawałki nektarynki, wlej 4-5 łyżek wody, duś przez 5-6 minut, dodaj syrop klonowy, zdejmij z palnika.
- Owsiankę podziel na porcje, dodaj nektarynki razem z sosem i borówki, posyp orzechami.
Pomysły:
Do dekoracji owsianki wykorzystaj inne orzechy, pestki słonecznika i dyni, sezam.






Polecam także
Łosoś słodko-kwaśny, ryba w sosie słodko-kwaśnym
Łosoś słodko-kwaśny, czyli delikatna ryba w cytrusowo-pomidorowym sosie z ananasem, pomarańczami, papryką i cukinią. Góra antyoksydantów i witamin oraz dawka niezbędnych nienasyconych kwasów Omega 3.
Nasi Goreng z kurczakiem, ryż smażony z kurczakiem, warzywami i jajkiem
Nasi Goreng to indonezyjskie danie, którego podstawą jest wcześniej ugotowany ryż. Podsmaża się go z mięsem, owocami morza albo tofu, warzywami, przyprawami i jajkami. To
Sałatka Cezar z kurczakiem
Sałatka Cezar to jedna z najbardziej znanych sałatek świata obok nicejskiej, caprese i choriatiki. Stworzona w 1924 roku przez Caesara Cardiniego, włoskiego kucharza, który prowadził