Pianka malinowa, czyli sernik na zimno z białą czekoladą. Jest pyszna, ale to kaloryczna bomba. Jeden kawałek ma ponad 400 kcal. Dla bardziej intensywnego koloru, dodaję kilka łyżek soku z malin (najlepiej bez cukru, bo tu i tak jest go w nadmiarze). Oczywiście maliny to jedna z opcji. Znakomite będą jeżyny, jagody, borówki albo wiśnie. Sprawdźcie też przepis na mus chałwowy albo panna cottę.
15 porcji
Przygotowanie: 20 minut
Gotowanie: 10 minut plus chłodzenie 5 godzin
Porcja: 416 kcal
Składniki:
Serek śmietankowy kanapkowy 600 g
Śmietanka 30 proc. 600 g
Czekolada biała 150 g plus 4-5 kostek do dekoracji
Maliny 350 g
Sok malinowy 4-5 łyżek (opcjonalnie)
Żelatyna 4 czubate łyżeczki
Ciastka owsiane 300 g
Masło 50 g
Do dekoracji: maliny, borówki, posiekane orzechy
Przygotowanie:
- Ciastka dokładnie pokrusz (warto rozdrobnić w malakserze). Wymieszaj ze stopionym masłem.
- Formę z rantem o wielkości ok. 20 na 30 cm albo tortownicę o średnicy ok. 25 cm wyłóż papierem do pieczenia. Przełóż ciastka, dociśnij, schłodź przez 10 minut.
- Połowę śmietanki wlej do rondla, dodaj połamaną na kostki czekoladę. Podgrzewaj, żeby rozpuścić czekoladę, wrzuć maliny. Podgrzej dosłownie przez pół minuty, przestudź. Żelatynę rozpuść w pół szklanki gorącej wody, wystudź.
- Śmietankę z czekoladą i malinami przelej do blendera. Dodaj sok malinowy (dla bardziej intensywnego koloru) i żelatynę. Zmiksuj dokładnie (mieszankę możesz przetrzeć przez sitko, żeby pozbyć się drobnych pestek, ale nie jest to konieczne).
- Serek śmietankowy przełóż do dużej miski, wlej resztę śmietany, ubij mikserem. Powoli wlewaj maliny z czekoladą wciąż ubijając. Masę przelej na warstwę ciastek. Przykryj folią aluminiową i wstaw do lodówki na kilka godzin – najlepiej na całą noc.
- Przed podaniem udekoruj stopioną czekoladą, owocami i orzechami.
Pomysły:
Pianka malinowa wytrwa w lodówce przez 3 dni. Spód możesz przygotować z ciasteczek czekoladowych albo dodać do owsianych dwie łyżki kakao.






Polecam także
Sałatka z wędzonym pstrągiem i burakami
Sałatka z wędzonym pstrągiem to szybka robota, jeśli mamy wcześniej ugotowane ziemniaki i buraki. Warto zostawić kilka kartofli z obiadu, a buraczki zawsze mieć pod
Pieczona czerwona kapusta, kapusta z sosem orzechowym
Pieczona czerwona kapusta z pikantnym sosem na bazie kremu orzechowego jest wyjątkowa. Odkąd spróbowaliśmy jej pierwszy raz, wracamy do tego przepisu. Zawarliśmy go też w
Makowiec, drożdżowa strucla z makiem
Makowiec to chyba najważniejszy grudniowy wypiek (tu ma silną konkurencję w postaci sernika) i ozdoba świątecznego stołu. Najlepiej przygotować go z domową masą makową. Ciasto