Wafelki przekładane masą i dżemem to wspomnienie z dzieciństwa. Andruty można było dostać w każdym sklepie i wyczarować wspaniały deser.
Pamiętam, że najczęściej w wafelkach lądowała masa kawowa i kwaśny dżem, który równoważył słodycz maślanego nadzienia. Potem pojawiły się masy krówkowe i czekoladowe, które świetnie nadawały się do przekładania wafli i pozwoliły znacząco skrócić czas przygotowania. Nie pamiętam jednak, kiedy ostatnio zrobiłam takie wafelki, choć to żadna filozofia – andruty wystarczy posmarować, złożyć, obciążyć, a potem pokroić. Cała akcja zajmuje 10 minut, szczególnie jeśli ma się pod ręką gotowy krem czekoladowo-orzechowy Nutlove i dobry dżem. Do wafli znakomita będzie też domowa „nutella” z batatów. W sprzedaży znajdziecie też wafle bezglutenowe.
36 sztuk
Przygotowanie: 10 minut
Sztuka: 52 kcal
Składniki:
Wafle tortowe 5 listków 170 g
Nutlove np. Choco Hazelnut AllNutrition 150 g
Dżem niskosłodzony (u mnie czarna porzeczka) 180 g
Jak zrobić przekładane wafle?
- Na dużej desce ułóż jeden wafel i płaskim nożem rozprowadź masę czekoladowo-orzechową. Przykryj drugim waflem. Posmaruj dżemem.
- Połóż kolejny listek, lekko dociśnij i posmaruj resztą kremu orzechowego. Przykryj kolejnym waflem. Wyłóż dżem, przykryj ostatnim listkiem.
- Na wierzchu połóż papier do pieczenia i drugą deskę. Obciąż ją równomiernie np. garnkiem z wodą. Zostaw na co najmniej godzinę.
- Ostrym nożem pokrój na kawałki (po linii kratek). Ja najpierw kroję kwadrat na pół, potem każdą połówkę na 3 paski. Każdy pasek na 6 części. Przechowuj w zamkniętym pojemniku.
Pomysły:
Możecie kupić okrągłe wafle i po przełożeniu masą pokroić jak tort.
We współpracy reklamowej z AllNutrition






Polecam także
Rollsy z tuńczykiem, jak zrobić ślimaczki z ciasta francuskiego
Rollsy z ciasta francuskiego to prosta i szybka przekąska, którą możesz podać na ciepło i na zimno. Sprawdzą się na imprezie, pikniku oraz jako dodatek
Mikrobiom jelitowy i probiotyki, jak wspierać bakterie jelitowe?
Mikrobiom to zespół mikrorganizmów, głównie bakterii, tworzących złożony ekosystem w organizmie człowieka. Swój mikrobiom ma skóra, jama ustna, drogi oddechowe, układ moczowo-płciowy, a przede wszystkim
„Obiady na każdy dzień część 2” – 126 przepisów na szybkie i tanie obiady – eBook z przepisami
„Obiady na każdy dzień część 2” to aż 126 przepisów pogrupowanych w menu na 18 tygodni. 329 stron porad, przepisów i zdjęć! Plan jest taki