Makaron ryżowy z kurczakiem i pastą sezamową tahini to pomysł na pyszne, proste i sycące danie, które następnego dnia spakujesz do lunchowego pudełka.
Jeśli nie przepadasz za selerem naciowym, dodaj pokrojoną na paski paprykę, choć może się okazać, że polubisz go właśnie w tym wydaniu. Zamiast pasty sezamowej dodaj masło orzechowe i posyp makaron uprażonym sezamem. Nie żałuj chili, imbiru i czosnku. To wspaniałe aromatyczne składniki marynaty, a przy tym przyprawy wzmacniające odporność. Pod filmem znajdziesz listę składników. Sprawdź też pomysł na zupę meksykańską z klopsami i kurczaka pieczonego z warzywami.
4 porcje
Przygotowanie: 5 minut plus marynowanie: 30 minut
Gotowanie: 15 minut
Porcja: 536 kcal
Makaron azjatycki z kurczakiem – składniki:
Mięso mielone z kurczaka 400 g
Seler naciowy 5 łodyg
Chili 1 szt.
Imbir kawałek 4-5 cm
Czosnek 2 ząbki
Szalotka 1 szt.
Sos sojowy 5 łyżek
Makaron ryżowy 200 g
Tahini – pasta sezamowa 3 łyżki
Kiełki fasoli 150 g
Szczypior posiekany 4 łyżki
Olej 1 łyżka
Orzeszki ziemne uprażone 3 łyżki
Makaron z mielonym kurczakiem – przygotowanie:
- Mięso przełóż do miski, dodaj posiekane chili i szalotkę, starty na tarce imbir, przeciśnięty przez praskę czosnek i sos sojowy. Wymieszaj, odstaw na 30 minut.
- Łodygi selera pokrój na plasterki. Makaron wrzuć do gorącej wody, namocz przez 2-3 minuty (wg instrukcji na opakowaniu), odcedź.
- Na dużej patelni rozgrzej olej, wrzuć mięso. Smaż, często mieszając. Usmażone mięso rozgarnij na boki patelni. Wrzuć seler. Smaż razem przez 4 minuty.
- Dodaj ugotowany makaron i pastę sezamową. Wymieszaj. Dorzuć kiełki i szczypior, wymieszaj ponownie. Podziel na porcje, posyp posiekanymi orzeszkami.
Pomysły na makaron:
Podobne danie możesz przygotować w wersji wegańskiej z tofu.
Polecamy także
Domowa lemoniada z ogórkiem i owocami
Pyszna lemoniada z ogórkami, imbirem i owocami. Idealna na gorący dzień, nie tylko dla najmłodszych. Solidna dawka nawodnienia, witamin i minerałów, szczególnie magnezu, bo do
Spaghetti z wegańskimi pulpecikami
Spaghetti z marchewkowymi pulpecikami, cukinią, pomidorkami, włoskimi orzechami i świeżą bazylią. Jeśli lubicie szpinak, wrzućcie solidną garść listków. Możecie dodać też trochę posiekanych suszonych pomidorów.
Co jeść na stres?
Co jeść na stres? Stres. O ile jest umiarkowany i chwilowy, potrafi być motywujący i mobilizuje do pracy. Źle, jeśli towarzyszy nam cały czas. Odczuwamy