Kurczak curry z warzywami – dynią, papryką, cebulą i czosnkiem to proste, jednogarnkowe danie. Zrobiłam do niego pszenne placki, ale możecie podać ryż, kuskus, pieczone ziemniaki. Warzywa dobierzcie dowolnie, dobrze sprawdzą się tu cukinia i fasolka szparagowa. Zajrzyjcie też do przepisu na skrzydełka w jogurtowej marynacie z dodatkiem curry.
4 porcje
Przygotowanie: 10 minut
Gotowanie: 45-50 minut
Porcja: 476 kcal
Składniki:
Udka lub podudzia z kurczaka 800 g
Curry 1 czubata łyżka
Dynia 500 g
Papryka czerwona 2 szt.
Czosnek 2 ząbki
Cebula 1 szt.
Jogurt naturalny 150 g
Olej 2 łyżki
Pestki dyni 20 g
Natka 1 łyżka posiekanej
Mąka 80 g
Woda (ciepła) 50 ml
Sól i Pieprz
Przygotowanie:
- Kurczaka umyj, osusz, posól. Dynię obierz, pokrój na nieduże kawałki, paprykę na paski, posiekaj cebulę i czosnek. Pestki dyni upraż na suchej patelni.
- W dużym garnku rozgrzej 1 łyżkę oleju, włóż kurczaka, smaż przez 5-6 minut obracając w trakcie, dodaj cebulę i czosnek, smaż razem przez 3 minuty, wrzuć dynię i paprykę, duś przez kolejne 3-4 minuty, wsyp curry, wymieszaj, wlej 1,5 litra wody. Gotuj pod przykryciem do miękkości (aż mięso będzie odchodzić od kości).
- W tym czasie zrób placki: mąkę wymieszaj z wodą (50 ml) i łyżką oleju, dodaj szczyptę soli, zagnieć ciasto, podziel na 4 części, rozwałkuj (może przydać się jeszcze odrobina mąki), usmaż na patelni bez tłuszczu.
- Kurczaka podawaj z sosem, pestkami dyni, natką, jogurtem i plackami.
Pomysły:
Kurczak curry to łagodne danie, do którego możesz dodać trochę chili albo, jako dodatek, podać pokrojoną w cienkie piórka czerwoną cebulę.
Polecamy także
Baba drożdżowa szafranowo-pomarańczowa
Baba drożdżowa szafranowo-pomarańczowa, wielkanocne ciasto z dzieciństwa i kulinarne wyzwanie. Możemy dodać do niej rodzynki, posiekane suszone morele i inne bakalie, oprószmy je delikatnie mąką
Muszle faszerowane boczkiem, ricottą i szpinakiem
Muszle faszerowane boczkiem, ricottą i szpinakiem to kolejny pomysł na makaron z nadzieniem – po cannelloni, muszlach z twarogiem oraz tych z ciecierzycą i szpinakiem.
Placki z batatów – bezglutenowe śniadanie
Placki z batatów, nie dość, że bezglutenowe, to pełne białka i naturalnie słodkie. Idealnie, jeśli bataty upieczemy lub ugotujemy dzień wcześniej, wtedy wystarczy kilka minut