Sajgonki, w których naleśniki zastępują papier ryżowy. I nie są smażone w głębokim oleju. Przygotujmy wegetariańską wersję dodając więcej warzyw. Więcej przepisów na znakomite naleśniki znajdziecie w eBooku „30 pomysłów na naleśniki”.
4 porcje
Przygotowanie: 25 minut
Gotowanie: 20 minut
Składniki:
Jajka duże 4 szt.
Mleko 250 ml
Woda 150 ml
Mąka 250 g plus 1 łyżka do panierki
Mięso wieprzowe mielone 300 g
Czosnek 1-2 ząbki
Imbir kawałek ok. 3 cm
Mrożonka „chińska” z warzywami i grzybami 100 g
Makaron ryżowy 100 g
Słodki sos chili 3 łyżki plus kilka łyżek do podania
Sos sojowy 2 łyżki
Posiekana natka lub szczypiorek 1 łyżka
Sezam 1 łyżka
Tarta bułka 1 łyżka
Olej 3- 4 łyżki
Sól
Przygotowanie:
- Dwa jajka łączymy z mlekiem, wodą i mąką, dodajemy szczyptę soli, ubijamy, odstawiamy na 10 minut, żeby ciasto odpoczęło, smażymy 8 – 10 naleśników.
- Czosnek siekamy, imbir obieramy i ścieramy na tarce.
- Mięso smażymy na łyżce oleju razem z czosnkiem i imbirem, wrzucamy warzywa z „chińskiej” mieszanki. Kiedy zmiękną zdejmujemy patelnię z ognia.
- Makaron zalewamy wrzątkiem, odstawiamy na 3 minuty, hartujemy zimną wodą, odcedzamy i nożyczkami kroimy na krótsze nitki, dodajemy do mięsa, przyprawiamy sosem sojowym i sosem chili, dodajemy posiekane zioła i jajko, mieszamy.
- Farsz nakładamy na naleśniki, zwijamy jak krokiety, panierujemy w jajku, potem w bułce wymieszanej z sezamem i łyżką mąki, smażymy na lekko złoty kolor.
- Sajgonki przekładamy na blaszkę, wstawiamy do piekarnika nagrzanego do 160 stopni na 5-6 minut. Podajemy z sosem chili.
Pomysły:
Jeśli nie mamy pod ręką mrożonki „chińskiej” wykorzystajmy marchew, seler naciowy i szczypior. Możemy zrezygnować z panierowania i podsmażania sajgonek na patelni , wstawmy je na 10 minut do piekarnika nagrzanego do 190 stopni. Jeśli włączymy termoobieg, będą chrupiące.
Polecam także
Łosoś z salsą z buraków i awokado
Łosoś z salsą z buraków i awokado to propozycja na szybki, zdrowy i smaczny obiad. Ryba dostarczy białka i kwasów omega-3, awokado i buraki potasu
Śledzie korzenne z orzechami i miodem
Śledzie korzenne z orzechami. To śledzie pachnące świętami, słodkie, miodowe, piernikowe. Do tego delikatnie kwaśne, z odświeżającą natką i grubo posiekanymi włoskimi orzechami. Spróbuj też
Omlet z piekarnika ze szparagami i groszkiem
Omlet z piekarnika czy raczej frittata, nazwa to sprawa drugorzędna. Liczy się smak i wartości odżywcze. A w takim śniadaniu (lunchu, kolacji – każdy wybiera